+420 222 782 401informace@sherlock.cz Mapa prodejen
Úvod / Systémy hlavního a generálního klíče

Doporučte tuto stránku svým známým!

print page

Systémy hlavního a generálního klíče

Jedním z nejčastějších a nevyhnutelných požadavků bezproblémového fungování firem v tržním prostředí je spolehlivé a profesionální zabezpečení obchodních a výrobních objektů.

Systém generálního klíče daný požadavek splňuje a umožňuje jedním bezpečnostním klíčem uzamknout libovolný počet dveří a zároveň Vám dá možnost určit a kontrolovat osoby, které mohou do jednotlivých objektů či místností vstupovat.

Systém je vhodný nejen pro firmy, ale i pro domácnosti, kterým dává možnost komfortně uzamknout jedním klíčem například vchodovou branku, vstupní dveře, dveře na terasu, garáž, sklep a bezpočet jiných příkladů.

Podstatou systému generálního klíče je, že jediným klíčem se dají odemknout víceré dveře a na základě určených přístupových práv se zamezí nepovoleným vstupům. Systém hlavního a generálního klíče slouží k řízení pohybu osob v bytových domech (spoločné prostory, prostory pouze pro jistý okruh osob a byty pro jednotlivce), ve firmách nebo v domácnostech.

Výhodou systému je, že jediným klíčem se dají otevřít všechny dveře, které spadají pod jeho práva.

Výhody systému hlavního a generálního klíče

Jeden klíč místo celého svazku

Jeden klíč dokáže otevřít všechny dveře, do kterých má oprávněná osoba povolen vstup - zbavíte se jak těžkého svazku klíčů tak problémů s hledáním toho správného.

Jednodušší evidence klíčů

S aplikací systému získáte podrobný rozpis zhotovených klíčů a jejich přístupová práva. Minimalizace počtu klíčů ulehčuje kontrolu.

Přehled o přístupových právech

Na základě přístupových práv řídíte přístup osob do Vašich prostorů. Rozpis práv umožňuje detailní přehled o tom, kdo a kam má přístup.

Vysoká úroveň zabezpečení

Bezpečnostní vložky s ochrannými prvky zabrání jakýmkoliv pokusům o násilné vniknutí.

Ochrana klíčů proti kopírování

Klíče je možné objednávat pouze u správce systému a to po předložení příslušné bezpečnostní karty. V nabídce jsou i bezpečnostní vložky s celosvětovou ochranou klíčů.

Mám zájem o nezávazné
poradenství!

Napište nám a náš pracovník Vás bude kontaktovat!

+420 222 782 401 informace@sherlock.cz

Pro koho je vhodný systém hlavního a generálního klíče?

Bytové domy - se společnými prostory, s prostory vyhrazenými pouze pro určený okruh osob a s byty pro jednotlivce.
Podnikatelské subjekty - systém hlavního a generálního klíče je využívaný hlavně ve firmách, hotelech, velkých společnostech...
Soukromné osoby - uplatnění v domácnostech, které potřebují selektovat přístup členů rodiny, případně zaměstnanců.

 

Případová studie - firma

Generální ředitel vlastní jeden generální klíč, kterým dokáže odemknout všechny přístupové dveře v celé firmě (na každém oddělení včetně zasadačky, svojí kanceláře, skladu, zaměstnaneckých kanceláří a pod.).

Generálnímu klíči jsou hierarchicky podřízené hlavní klíče s omezeným přístupem. Vedoucí oddělení tak mají přístup všude tam, kde potřebují v rámci svého oddělení, ale nedostanou se do jiných sekcí, ani například do kanceláře generálního ředitele.

Hlavnímu klíči jsou podřízené skupinové klíče, které řadovým zaměstnancům umožňují vstup pouze do určených místností v rámci oddělení. Znemožněný přístup mají do ředitelovy kanceláře, do zasadačky, i do skladu.

 

Případová studie - domácnost

Majitel domu má přístup do všech místností a prostorů na svém pozemku. Používá přitom jeden generální klíč, se kterým otvírá a zavírá branku, hlavní vchod, garáž, zahradní domek, případně i svou kancelář.

Aby zabránil vstupu dětem do prostorů, které představují riziko, dá pro ně zhotovit hlavní klíč (podřízený generálnímu) s přístupem k brance, hlavnímu vchodu a zahradnímu domku. Rodina zároveň zaměstnává záhradníka, který se svým hlavním klíčem otevře pouze branku a zahradní domek. Tím se cizí osobě zamezí nedovolený vstup do domu majitele.

Systém hlavního a generálního klíče využijí i dvou a více generační domácnosti. Mladší generace tak získá soukromí i když bydlí se starými rodiči a naopak.

Porovnání bezpečnostních vložek pro systém hlavního a generálního klíče

Systém hlavního a generálního klíče je možné vytvořit z následujících typů bezpečnostních vložek, případně jejich kombinací:

  Interactive Profil 006 MT5 Integrator 7x7
Bezpečnostní třída
Hodnocení TP NBÚ
Počet aktivních
(plovoucích stavítek)
dvojité teleskopické
interaktivní stavítko
dvojité teleskopické dvojité teleskopické 7 odpružených
stavítek v řadě
7 odpružených
stavítek v řadě
Životnost v cyklech 100 000 100 000 100 000 50 000 50 000
Odolnost vůči
vyhmatání planžetou
Odolnost vůči
vytrhnutí bubínku
Odolnost vůči
odvrtání
Nemožnost nelegálního
okopírování klíče
Možnost odemykání vložky při vloženém klíči z obou stran

Mám zájem o nezávazné
poradenství!

Napište nám a náš pracovník Vás bude kontaktovat!

+420 222 782 401 informace@sherlock.cz

Odpovědi na často kladené dotazy

"Jako funguje systém hlavního a generálního klíče?"

Bezpečnostní vložky jsou mechanicky nastaveny na základě dopředu vytvořeného plánu přístupových práv. Díky tomu je možné dveře odemknout pouze určenými klíči.

"Je možné později přidat další dveře do systému?"

Ano, dodatočné přidání dveří je možné. Pro zjednodušení a urychlení procesu doporučujeme přípravu a případnou revizi stávajícího plánu přístupových práv.

"Je možné přidat do systému nový klíč?"

Ano, nový klíč je možné přidat. V případě, že jde o klíč se stejnými právy, jaké má už nějaký existující klíč, stačí doobjednat tento klíč a informovat se o jeho označení. Jde-li o klíč s novou pozicí a novými právy, je nutné o něj požádat správce systému.

"Chci zmenit přístupová práva pro klíč. Jako to udělat?"

Je potřebné se obrátit na odpovědného správce systému, který má v kompetenci změnu přístupových práv.

"Co mám dělat v případě ztráty klíče?"

Ztráta klíče vždy představuje jisté riziko, protože klíč umožňuje přístup do více prostorů. Je-li riziko velké, je nutné překódování všech bezpečnostních vložek, které bylo možné odemknout ztraceným klíčem.

"Jak navrhnout systém, předpokládá-li se častá změna přístupových práv?"

Je vhodné zvolit do systému bezpečnostní vložky, které jsou uzpůsobené častým změnám přístupových práv (například MUL-T-LOCK Interactive).

Jak naplánovat systém hlavního a generálního klíče

Naplánujte si systém pomocí přehledové tabulky. Pokud něco neumíte vyplnit, kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme s naplánováním vašeho systému.

1. Soupis dveří
Uveďte všechny dveře v objektu, kde se má systém používat.

Tip: Postupujte podle půdorysu budovy. Začněte všemi vstupními dveřmi a pokračujte po jednotlivých poschodích.

2. Soupis držitelů klíčů

Uveďte všechny osoby, které mají obdržet klíče.

Tip: Na úvod seznamu uveďte generální klíč a klíče s nejširšími právy, následně seznam zaměstnanců podle hierarchie/oddělení a nakonec klíče s přístupem do jedné místnosti.

Každý klíč může mít vlastní interní značení, například GK (generální klíč) nebo EK (klíč pro ekonoma).

3. Přiřaďte jednotlivým osobám přístupová práva
Vyznačte u jednotlivých osob křížkem, kam mají mít dané osoby přístup.

Tip: Doporučujeme jako první vyplnit přístupy k bezpečnostním vložkám ve dveřích, přes které budou moci projít všichni zaměstnanci, následně přístupy s velkým počtem průchodu zaměstnanců, například dveře na začátku poschodí, společné vložky pro celé oddělení a podobně.
Nezapomeňte na kontrolu rozpisu!

Mám zájem o nezávazné
poradenství!

Napište nám a náš pracovník Vás bude kontaktovat!

+420 222 782 401 informace@sherlock.cz

Co říkají odborníci

Martin Kuril

"Systém generálního klíče se stává nevyhnutelnou součástí dnešních bezpečnostních systémů."

"Systémy jsou vždy navrhovány podle individuálních požadavků zákazníka. Při výběru vložek do SGHK je nutné si vybrat bezpečnostní třídu vložek a ochranu klíče. Zabezpečujeme SGHK ve všech bezpečnostních třídách, obhlídka objektu a vypracování přístupových práv má zákazník v ceně SGHK. Samozřejmostí u nás je i vlastní profil, což znamená, že žádná klíčová služba nevyrobí duplikát klíče ani při předložení bezpečnostní karty."


odborník na trezory

Rastislav Koza 

"Systém generálního klíče je využitelný pro firmy i pro domácnosti."

"Systém hlavního a generálního klíče je často využívaný ve firmách, hotelech, velkých společnostech, uplatnění však nalezne i u soukromých osob - v domácnostech, které potřebují selektovat přístup členů rodiny, případně zaměstnanců."

odborník na trezory


"S jedním klíčem je možné odemknout všechny určené dveře."

"Systém hlavního a generálního klíče je vhodný například pro obyvatele bytových domů, aby si mohli odemykat vlastní byty, ale i společné prostory pro všechny nebo i prostory vyhrazené pouze pro jistý okruh osob, to vše za použití pouze jednoho klíče."

manažer prodeje distributorům

Proč si vybrat systémy od firmy SHERLOCK?

SHERLOCK poskytuje odborné poradenství a obhlídku u Vás zdarma. Samozrejmostí je záruční a pozáruční servis.


SHERLOCK je evropská firma s dlouholetou tradicí a množstvím zkušeností, které denně využívá ve prospěch zákazníků.

Reference

Společnost SHERLOCK dodala a servisuje stovky systémů generálního klíče pro klienty, mezi kterými nechybějí banky, hotely a jiné instituce.

Upozornění

Denně je v Čechách a na Moravě vykradených několik bytů právě z důvodu nedostatečného zabezpečení vstupu do těchto prostorů.
Ochraňte svůj majetek už dnes! Požádejte o radu našeho odborníka na systém generálního klíče.

Mám zájem o nezávazné
poradenství!

Napište nám a náš pracovník Vás bude kontaktovat!

+420 222 782 401 informace@sherlock.cz